Blogunuza Okuyucu Bulmanın 16 Stratejisi

tarafından
752
Blogunuza Okuyucu Bulmanın 16 Stratejisi

1. Sabırlı olun – Duymak istediğiniz şey olmayabilir, ancak dahice… Son derece şanslı veya yeni bir fikriniz yoksa, bir okuyucu kitlesi oluşturmak zaman alır. Bu yüzden kendinizi zamana yayın ve biraz sabırlı olun.

2. Başkaları ile bağlantı kurun – Belki de bloglamanın en temel özelliklerinden biri bağlantılı olmaktır. Bağlantıların ve ilişkilerin karmaşık ağı beni bloglamaya çeken ilk şeylerden biriydi ve fikirlerin bu kadar hızlı yayılmasına izin veren gerçek viral özelliklere sahip olmasının nedeninin bir parçası. Diğer bloglarla bağlantıda katılın, fikirler alın. Bununla birlikte birçok avantajın geldiğini göreceksiniz. Bir başlangıç ​​için sohbete katılacaksınız, başkalarının dikkatini çekeceksiniz ve okuyucularınız orada en iyi içeriği bulmalarına yardımcı olmakla ilgilendiğinizi takdir edeceklerdir.

Tabii ki rastgele herkesle bağlantı kurmak istemezsiniz – seçici olun ve konunuzla alakalı kaliteli içerik için bağlantı verin. 

3. Diğer Blogculardan Linkler Alın – Bunu yapmak zordur ve bunu zaten biliyordum diyebilirsiniz. Bu doğrudur – ancak akıllı, gerçek, yararlı ve kibarsanız , başkalarından bağlantı alma şansını artırmanın yolları vardır.

4. Başkalarının konuşmalarına katılın – Kendimi başkalarının bloglarını okumaya ve geri bildirim vermeye odakladım. Siz de bir yorum bıraktığınızda kendi blog adresinizi bırakın. Çoğu zaman insanlar bloglarını kimin okuduğunu bilmek ister ve linkinize tıklarlar. Sadece boş yorum yapma. Birisi bana bir ‘merhaba’ yorumu bırakırsa veya açıkçası blogumu spam yapıyorsa, onları ziyaret etmem ancak dolu dolu yorumlarda onları ziyaret edip yorumunu silmem. Sizinle bağlantı kuran yayınlarda gerçek yorumlar yapın. Süreçte iyi bir arkadaş edinebilirsiniz ve uzun vadede bunun üzerindeki akışın size ve kendi blogunuza daha fazla ilgi duyduğunu göreceksiniz.

5. Okuyucularla Etkileşim – Bir okuyucu size blogundan bir yorum, e-posta veya bağlantı ile ulaştığında – onlarla etkileşimde bulunun. Yeni başlayanlar için iyi bir tavır ve ikinci olarak tekrar geri gelme şanslarını arttırmanın iyi bir yoludur. Bir çok insanın bloglarında yeterli okuyucuları olmadığını söyleri – bu hayal kırıklığıyla ilgili olabilirken genellikle iyi bir başlangıç ​​noktası olarak ne yorum aldıklarını ve bu yorumlara verdikleri cevabın tatminkar olmasını isterim. Blogunuza gelenlerle etkileşime geçin ve blog’unuzu onlar için yapabileceğiniz en iyi deneyim haline getirin ve sizin için aranan kelimeyi yaydıklarını göreceksiniz.

6. Sık sık güncelleme ve sosyal medyanı gücünü kullanma – Sosyal ağlara otomatik link vermek ortaya çıkmasıyla insanlar yeni yayınınızdan gerçek zamanlı olarak haberdar olabilirler. Yeni bir yazı yayınladığımda, dağıtıcıları olan okuyucular en son yazılarıma hızlıca bakmak için giriş yaptıkları için istatistiklerimin neredeyse her zaman biraz arttığını fark ettim. Bu, bazı bloglarda diğerlerinden daha iyi çalışır. Ne kadar çok mesaj gönderirseniz, technorati gibi blog motorları tarafından indekslenirsiniz (ve diğerleri). Tabii ki çok fazla anlamsız içeriği teşvik etmiyorum – yüksek kalitede tutun.

7. Giden e-postanıza bir imza ekleyin – Alan adını giden e-postanıza eklemeniz yeterlidir. Çoğu e-posta programı bunu bir imza seçeneği ile otomatik olarak yapmanızı sağlar. Ancak blogunuzun e-posta gönderdiğiniz herkes tarafından okunmasını istemiyorsanız otomatik imzalara dikkat edin.

8. RSS Özet Akışınızı Tanıtın – Çoğu blog platformu yerleşik bir RSS özet akışıyla birlikte gelir, ancak abone listenizi artırmanın yolları vardır. Bunlardan en belirgin olanı, RSS düğmenizi daha belirgin bir konuma getirerek okuyucularınızın gözünde bulundurmaktır. Okuyucuların, RSS aracılığıyla blogunuza abone olmalarına yardımcı olmak için araştırmaya değer olabilecek tek bir tıklama ile kullanabileceğiniz çeşitli düğmeler vardır. Ayrıca, konunuz birçok okuyucunun RSS’yi kullandığı bir konu değilse, RSS yayınları konusunda biraz eğitim almanız gerekebilir. 

9. Sitenizi Portallar, Blog Dizinleri, Dizinler ve Arama Motorları’nda listeleyin  – Blogunuzu daha fazla ilgi çekmesine yardımcı olmak için listeleyebileceğiniz birçok yer vardır. Aslında çok fazla var ve muhtemelen tüm zamanınızı blogunuzu herkese göndererek geçirebilirsiniz. Bunu takıntı haline getirmemenizi ve ilk önce bu listedeki diğer faktörler üzerinde çalışmanızı ve daha sonra boş zamanlarınızda blogunuzu bu tür şeylerden bazılarına ekleyin. Google, Yandex gibi arama motorlarına her attığınız linki tanıtın ve göreceksiniz daha sonra linkiniz otomatik listelenecektir.

10. Arama Motoru Optimizasyonu – Bazı blogcular SEO’yu fazla düşünmüyor ama ben de bazı temel SEO ilkelerini bilmenin ve blog olarak zihninizin arkasına bir yerde tutmanın değerli olduğunu düşünüyorum . 

11. Başkalarının projelerine katılın – Diğer blogcular zaman zaman bir blog projesine katılımınız için davet edeceklerdir. Elinizi kaldırın, bir süre gönüllü olun ve bir şekilde katkıda bulunun. Sadece sitelerinde bir bağlantı almak için yapmayın, aynı zamanda onlarla ve okuyucularıyla bir ilişki kurma fırsatını kullanın. Sadece bir arkadaş edinmekle kalmayacak, aynı zamanda zaman içinde sadece kendilerini düşünmeyen bir blogcu olarak güvenilirlik kazanacaksınız. Flip tarafında kendi bloglama projenizi başlatın.

12. Diğer web forumlarına katılın –  Ben ve bloglarım için benzer fikirleri / hobileri / ilgi alanlarını araştıran diğer tartışma forumlarını ve e-dergileri ziyaret ediyorum. Birçoğu yazılarınıza imza olarak bağlantınızı eklemenize izin verdiği için bu forumlara yaptığım katkıların bir sonucu olarak bloguma artan bir trafik geldiğini gördüm. Bu forumları spam etmeyin – ancak yararlı yorumlar ekleyen gerçek bir katkıda bulunan kişi olun ve insanların diğer projelerinize çekildiğini göreceksiniz.

13. Çevrimdışı Teknikler – Blog Tanıtımının yalnızca çevrimiçi olması gerekmez. Çevrimdışı olarak nasıl tanıtabileceğinizi ve bazı yeni okuyucuları da getirebileceğinizi düşünün. Bu teknikler arasında URL’nizi kartvizitlere, antetli kağıtlara, basın bültenlerini ve diğer çeşitli yöntemleri kullanarak koymak yer alabilir. 

14. Viral yapın – Bulaşıcı hastalıklarla ilgili onları ölümcül yapan şeylerden biri, bir kişiden diğerine geçmenin çok kolay olmasıdır. Bu konuda yardım etmeyi düşünebileceğiniz birkaç şey vardır. Örneğin, bugünlerde birçok blogcu, yayınlarına okurların del.icio.us ve digg gibi sosyal yer imi sitelerinde yer işareti koymalarını sağlayan bağlantılar ekliyor. Diğer blog yazarları, blog yazarlarının belirli bir yayın hakkında ‘bir arkadaşına e-posta göndermesine’ izin veren özelliklere sahiptir. Tüm bu eklenti türleri, okuyucularınızın sitenizle ilgili kelimeyi yayması veya daha yapışkan hale getirmesi için işi yapmasına izin verir. 

15. Reklam – Geçtiğimiz yıl bloglarda bir gelir biçimi olarak reklam yayınlama hakkında çok şey yazdım – ancak yayıncı olarak çalıştırabileceğiniz birçok reklam platformunun kapak tarafında blogunuzu gerçekten tanıtmak için fırsatlar var yeni okuyucu bulma girişimi. 

16. Link baiting – Bu, geçen yıl blogcular arasında oldukça yaygın hale gelen terimlerden biridir. Aslında ‘link bait’, bağlantıyı çekecek bir çeşit yorumdur ve birçok açıdan yukarıdaki paragraf 2’den farklı değildir – iyi içerik yazın ve insanlar bağlantı kuracaktır. Tabii ki birçok blogcunun yem bağlamak için kullandığı birçok taktik var.