Google Drive Kota Aşıldı Sorunu Çözümü [Güncel]

tarafından
261
Google Drive Kota Aşıldı Sorunu Çözümü [Güncel]

Google Drive Kota Aşıldı sorunu büyük boyutlu dosya indirmek isteyen herkesin karşılaşabileceği bir sorun. Google Drive kota aşıldı sorununu dert etmenize gerek yok yok yazımızdaki adımları uyguladığınızda sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Sorun aşağıdaki gibi bir uyarı ile karşımıza çıkmaktadır;

Maalesef şu anda bu dosyayı görüntüleyemez ve indiremezsiniz. Bu dosya yakın zamanda çok fazla kullanıcı tarafından görüntülendi veya indirildi. Lütfen dosyaya erişmeyi daha sonra yeniden deneyin. Erişmek istediğiniz dosya özellikle büyükse veya çok sayıda kişiyle paylaşılıyorsa dosyayı görüntülemek veya indirmek için 24 saate kadar beklemeniz gerekebilir. Bir dosyaya 24 saat sonra hala erişemiyorsanız alan yöneticinizle irtibat kurun.

ADIM-1

  • Google Drive Kota Aşıldı sorunu çözümünün ilk adımında dosya linkine tıkladığımızda böyle bir sayfa açılacaktır.
  • Resimde sağ üst köşede işaretli olan butona tıklıyoruz ve dosya kendi Google Drive hesabınıza kayıt oluyor.

ADIM-2

  • Dosyayı kendi drive hesabınıza ekledikten sonra yukarıdaki gibi bir pencere açılacaktır.
  • Açılan pencerede işaretlediğimiz Drive’im yazısına tıklayarak kendi hesabınıza geçiş yapın.

ADIM-3

  • Kendi drive hesabımıza eriştikten sonra indirmek istediğimiz dosyanın üzerine gelip sol tık yaparak yukarıda gördüğünüz pencerenin açılmasını sağlayın.
  • Ardından kırmızı alanda işaretli olan Kopya Oluştur yazısına tıklayarak indirmek istediğiniz dosyanın bir kopyasını oluşturun.

ADIM-4

  • Google Drive kota aşıldı sorununu çözmek için son bir adımımız kaldı.
  • İndirmek istediğimiz dosyanın kopyasının üzerine gelerek mause ile sol tık yapın ve açılan pencereden İndir yazısına tıklayın. 

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra dosyanız inmeye başlayacaktır. İndirme işlemini tamamladıktan sonra indirmek istediğiniz dosyayı ve kopyasını Kaldır yazısına tıklayarak kaldırabilirsiniz. Bu dosyalar çöp kutusuna gidecektir. Son olarak çöp kutusunu da temizlediğinizde işleminiz tamamlanmış olacaktır.