GERÇEK BİR DOSTLUĞUN 11 BELİRTİSİ

tarafından
293
GERÇEK BİR DOSTLUĞUN 11 BELİRTİSİ

Gerçek hayatta güvenebileceğinizi düşündüğünüz arkadaşlar, sosyal medyadaki diğer insanlardan daha uzak, lapa lapa ve güvenilmez olabilir. Araştırmalar , insanların binlerce Facebook arkadaşına sahip olmalarına rağmen, genellikle gerçek hayatta birkaç kişiyle yakın ilişkilerini sürdürdüklerini göstermektedir.

Peki, duygusal olarak bu kadar çok yatırım yaptığınız bu arkadaşlıkların gerçekten dostluk olduğuna nasıl emin olabilirsiniz?

İŞTE GERÇEK BİR DOSTLUĞUN 11 BELİRTİSİ:

otantik arkadaşlık

1. KUSURLARINIZ DA DAHİL OLMAK ÜZERE SİZİNLE İLGİLİ HER ŞEYİ KABUL EDERLER.

Seni değiştirmek istemiyorlar; tuhaflıklarından ve kusurlarından en iyi kişilik özelliklerine kadar seninle ilgili her şeyi kucaklarlar. Bu, söylediğiniz ve yaptığınız her şeyi özellikle sevmeleri veya aynı fikirde olmaları gerektiği anlamına gelmez, ancak sizi rahatsız etmez veya kişiliğinizi de değiştirmeye çalışmaz. Etraflarında büyük bir rahatlama nefes alabildiğinizi hissedersiniz, çünkü milyarlarca insan denizinde, kendiniz görmeseniz bile, hakkınızdaki olumlu şeyleri gören bir kişi bulmuşsunuzdur.

2. HEM İYİ HEM DE KÖTÜ ZAMANLAR BOYUNCA SİZE BAĞLIDIRLAR.

Bu, muhtemelen en iyi olanı, sahte arkadaşını gerçek olandan ayırt eder; zor zamanlarda, gerçek bir arkadaş asla seni yalnız gölgede bırakmayı düşünmez. Bu size kırgın olsa da değişmez. Bunun yerine, ellerinden geldiğince size yardım etmeyi teklif ederler ve sizi tekrar ışığa döndürürler. Sahte arkadaşlar sık ​​sık size mazeret verirler çünkü onlar sadece işler sizin için iyi gittiğinde takılmak istiyorlardı ve problemlerinizde size yardım etmek istiyorlardı.

3. BAŞARILARINIZ İÇİN MUTLU OLURLAR VE YENİ BİR HEDEFE ULAŞTIĞINIZDA SİZİ TEBRİK EDERLER

Sahte arkadaşlar, hayatınızda heyecan verici bir şey elde ettiğinizde kendilerini kıskanç ve resmi hissederler, ancak gerçek arkadaşlar başarılarınızı sizinle kutlayacaktır. Otantik bir arkadaşlıkla başa çıkıp çıkmadığınızı bilmek için, yaşamınızdaki yeni zirvelere ulaştığınızda kimin yanınıza takıldığını görün. Bazı insanlar seni yıkmaya çalışır, ama hayatındaki gerçek arkadaşlar senin için mutlu olacaktır.

4. ETRAFLARINDA KENDİLERİNİ TAMAMEN RAHAT HİSSEDİYOR VE MUHTEMELEN BAŞKALARININ BİLMEDİĞİ ŞEYLERİ BİLİYORSUNUZ.

En iyi sakladığınız sırları, en çılgın hayallerinizi ve sadece en rahat hissettiğiniz insanlarla paylaştığınız tuhaflıklarınızı bilirler. Aşk hayatınız, en değerli çocukluk anılarınız ve sadece hiç kimseyle paylaşmayacağınız utanç verici hikayeler hakkındaki tüm detayları biliyorlar. Sadece yüzeyde değil, çekirdeğinde seni tanımak istiyorlar. Bu, gerçek arkadaşı sahte olandan birçok yönden ayırır.

5. SİZİNLE YARI YOLDA TANIŞIRLAR – HER ZAMAN ONLARA ULAŞACAK KİŞİ OLMANIZI BEKLEMEZLER.

Her buluşmak istediğinizde arama yapmak veya mesaj yazmak zorunda değilsiniz; ayrıca sizinle takılmaya ilgi gösterir ve ulaşmak için sık sık sizinle iletişim kurarlar. Hayatında tutmak için onları kovalamak zorunda hissetmiyorsunuz – dostluğuna eşit çaba harcıyorlar ve seni görmek için zaman harcıyorlar. Sizinle sadece uygun olduğunda konuşmazlar; Size ellerini uzatıyorlar çünkü sizi bir arkadaş olarak önemsiyorlar ve sizi hayatlarında istiyorlar.

6. SİZİ DAHA MUTLU VE DAHA CANLI HİSSETTİRİR, ANLAŞILMAZ VE GERGİN DEĞİLLER.

Onları gördükten sonra daha gençleşmiş, canlı ve heyecanlı hissedersiniz. Otantik arkadaşlıklar iki kişi arasında mükemmel bir enerjik eşleşir; Aksi halde, bir kişi diğerine enerji verir, bu da elinizde bir enerji vampirinin olduğu anlamına gelir. Biriyle gerçek bir arkadaşlığın olup olmadığını bilmek için, onlarla buluştuktan sonra nasıl hissettiğine dikkat et. Gerçek bir arkadaş, kendinizi ve yaşamınızı iyi hissettirir, depresyonda ve ilhamsız hissettirmez.

7. DUYMAK İSTEMESENİZ BİLE, SİZE ŞEYLER HAKKINDA GERÇEĞİ SÖYLERLER.

Size duymak istediğinizi söylemiyorlar; asla seni rahatlatmak için hiçbir şey yapmazlar. Acıtsa bile size gerçeği söylüyorlar. Ve bunu takdir etmeyi öğrenin, çünkü hayatınızdaki diğer pek çok insan peşinizde koşmayı kesecek ve göründüğü gibi olmayacak. Sizi kısıtlamak için değil, yaşamınızdaki doğru seçimleri yapmanıza ve bundan dolayı daha iyi bir insan olmanıza yardımcı olmak için size gerçeği söylüyorlar.

8. BİR HATA YAPTIĞINIZ ZAMAN İŞLERİ ORANTISIZ ŞEKİLDE DIŞARI ATMAZLAR – SİZİ AFFEDER.

Sizden mükemmellik beklemiyorlar ve onaylarını almak için etraflarındaki yumurta kabukları üzerinde yürümek zorunda hissetmiyorsunuz. Zaman zaman hata yapacağınızı biliyorlar ve uzun süre yalvarmak zorunda değilsiniz. Yapabileceğiniz her türlü hataya rağmen iyi niyetleriniz olduğunu biliyorlar.

9. ARKANDA SENİN HAKKINDA KONUŞMUYORLAR.

Gerçek arkadaşlar asla odadan çıkarken sizin hakkınızda konuşmaz; Bir yetişkin gibi davranıyorlar ve sizinle konuşmaları gerekirse kişisel olarak yüzleşiyorlar. Dedikodular yaymamaya ve özelinizi yetecek kadar saygı duyuyorlar; seninle işleri düzleştirmeyi tercih ederler ve yüz yüze rasyonel bir tartışma yaparlar. Sizin saygınlığınızı her ne olursa olsun korurlar.

10. KISKANÇ VE İYELİKSİZ OLMADAN BAŞKA ARKADAŞLIKLAR KURMANIZA İZİN VERİR.

Gerçek arkadaşlar, arkadaşlığınıza, kıskançlığa başvurmak zorunda kalmamaları ve hayatınızı kontrol etmeye çalışmak zorunda olmadıkları için kendilerini güvende hissederler. Yaşamınızdaki diğer dostlukları ve etkinlikleri sürdürme özgürlüğü veriyorlar, çünkü dostluğunuzun sağlam olduğunu biliyorlar. Arkadaşlığı doğrulamak için 7 gün 24 saat yanlarında olmanız gerekmediğinin farkındalar.

11. İÇİNİZDE ÇOK FAZLA ŞAKA VE KOMİK ANILARINIZ VAR.

Onlarla çok yakın bir ilişkiniz var, sayısız saati birlikte aptal olmakla ve birçok şey hakkında gülmekle geçirdiniz ve sonuç olarak, bir ömür boyu sürecek unutulmaz anılar yarattınız.

Kaynak: https://www.powerofpositivity.com/11-ways-to-spot-an-authentic-friendship/