phpMyAdmin upload limiti artırma

tarafından
529
phpMyAdmin upload limiti artırma

sql veri dosyalarınızı phpMyAdmin üzerinden veritabanınıza aktarmak istediğiniz zaman eğer boyutu büyükse 2MB üzeri verilerde hata mesajı alırsınız. Bunun için aşağıdaki gibi boyutu büyütmeniz gerekir. Bu zor bir yöntemdir. Ancak her server için ortaktır.

Bunun için php.ini dosyasının aşağıdaki bölümlerini değiştirmeniz yani boyutları yükseltmeniz gerekir.

işlemleriniz bittikten sonra SSH komut yöneticisinden aşağıdaki kodları yazarak lscpd’yi yeniden başlatmanız gerekir.

systemctl restart lscpd

php.ini nerede?

Cyberpanelde php upload ayarlarını nasıl yaparım?

Cyberpanelde phpMyAdmin upload limitini artırmak için panele giriş yapınız ve sol bloktan PHP bölümünü ve oradan PHP Ayarlarını Düzenle kısmını seçiniz. Çıkan kısımdan php versiyonunuzu seçiniz. siteniz için seçtiğiniz php versiyonundan farklı olabilir bunun için phpMyAdmin’e giriş yapın ve ana ekrandayken sağdaki “Web sunucusu” bloğundan kontrol ediniz. 7.0.0.3 gibi ise versiyonunuz 7.0 dır.

PHP versiyonunuzu seçtikten sonra

upload_max_filesize post_max_size max_input_time gibi değerleri yükseltiniz. Ardından SSH komutlarına girip systemctl restart lscpd komutunu yazıp enterlayınız ve phpMyAdmin’den çıkış yapıp yeniden giriş yapınız.

CPanel’de php upload ayarlarını düzenleme

  • Cpanel’e giriş yapıp Software kısmından Select PHP versiyon’u seçiniz.
  • Giriş yaptıktan sonra sağ üstte Switch to Php Options kısmını seçiniz ve limitlerinizi yükseltiniz.

Plesk Panel ‘de upload_max_filesize Ayarı Nasıl Yapılır?

1 ) İşlem yapmak istediğiniz hostingi seçip aşağıdaki menüden Kontrol Paneli butonuna tıklayarak Plesk Panel ‘e giriş yapın.

2 ) Plesk Panel ‘in ana menüsünden PHP Ayarları butonuna tıklayın.

3 ) upload_max_filesize ‘ı aşağıdaki alandan ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz özel seçilmiş değer atayabilir dilerseniz de kendiniz değer girebilirsiniz. Ayarı yaptıktan sonra en altta bulunan Tamam butonuna basıp işlemi tamamlayın.

direct admin