Gerçek Aşk, Hüzün, Hayal kırıklığı, Acı veya Sorun getirmez

tarafından
245
Gerçek Aşk, Hüzün, Hayal kırıklığı, Acı veya Sorun getirmez

“Yabancı makale”

Sevginin acıtmaması gerekiyor. Eğer acıtıyorsa, o kesinlikle gerçek bir aşk değil.

Sen veya muhtemelen bir sürü insan “aşk acısı” diye bir kavram duymuşsunuzdur.

– ve hepimiz genel yargıları kabullenme eğilimindeyiz ve “aşkın acı verdiğine” inanıyoruz ama bu doğru değildir.

Aşk sana zarar vermez. Nasıl sevileceğini bilmeyen bir kişi seni incitir. İncinmeyin!

Bence Aşk dünyadaki en inanılmaz şeydir – ama insanlar yalan söyler, hile yapar ve güvenimize ihanet ettiklerinde acı çekeriz, aşkı suçlarız – aşka olan iyi niyetimizi kaybederiz.

Kalp kırılmasının en kötü yanı, umursamayan kişiyi tutmaya çalışırken kendimizi kaybetmemizdir.

“Aşık olmaktan korkuyorum çünkü tekrar incinmek istemiyorum” demeye başlıyoruz.

Sevginin acıtmaması gerekiyordu. Eğer öyleyse, o kesinlikle gerçek bir aşk değil.


Herkes aşk acıtıyor diyor, ama bu doğru değil. Yalnızlık acıtır. Reddetme acıtır. Birini kaybetmek acıtır. Kıskançlık incitir. Herkes bu şeyleri aşkla karıştırıyor, ama gerçekte, aşk bu dünyada tüm acıları örten ve kendini harika hissettiren tek şeydir. Aşk, bu dünyada acıtmayan tek şeydir.

Kırılmanın nasıl bir his olduğunu biliyorum. Orada bulundum ve bu acıyı yaşadım. 4 yıldır bir ilişkim var ama bu zaman boyunca aldatıldığımı öğrendim. Kendinizi benzer bir durumda bulduğunuzda, yeni birine güvenmeye nasıl başlıyorsunuz?

Bir insanın kalbini yeni birine açması çok cesaretlidir çünkü hepimiz kötü geçmiş tecrübelerinden dolayı içimizde bu korkuyu yaşıyoruz. Ancak geçmişinizin şimdiki ve gelecekteki bir sorun olmasına izin vermeyin.

Gerçekten sevin, korkusuz olun – kişiyi olduğu gibi kabul edin – çünkü gerçek sevgi tüm kusurların ötesinde görür.

Sizi gerçekten seven birisi ne tür bir karmaşa içinde olabileceğinizi, ne kadar karamsar olabileceğinizi ve ne kadar zor olabileceğinizi ancak yine de sizin onu istediğinizi görür.

Gerçek aşk, sizi daha önce hiç mutlu olmadığınız şekilde mutlu eder. Kırık parçalarını iyileştirir ve seni ayağa kaldırır.

Tecrübelerinin ve geçmiş yaşantıların seni olmadığın biri olarak değiştirmesine izin verme.

Yanlış kişiyi ne kadar çok sevebilirseniz, doğru kişiyi de o kadar sevebileceğinizi hayal edin…


Bazı insanlar kötü olan geçmiş ilişkileri hayal etmeye çalışır – ki bu birçok düzeyde yanlıştır. Sevgi veya saygıyı hissetmediğinizi görür görmez uzaklaşın.

Değerine önem vermeyen birine dert anlatma, içini dökme.

İlişkiniz gözyaşlarınızı silmeli, gülümsemenizi değil. Gerçek aşk acıtmaz, iyileştirir. Hayatınıza mutluluk getirir. Kendinizin en iyi durumda olmanız için güçlendirir.

En şaşırtıcı ve romantik şeyler materyalist şeyler değildir. En önemli şey, önemsediğinizi ve onları düşündüğünüzü göstermek için her gün yaptığınız küçük şeylerdir. Birini koşulsuz olarak sevdiğinde, onları mutlu etmek ve özel hissetmek için kendi yolundan çıkmak ve kendini yormak değildir. Eğer birine kendini özel hissettirmek için yoruluyorsan karşındaki kişinin senin için olumlu biri olmadığını unutma!

Sahte aşk birinin zayıflığını bilir ve onlardan faydalanır.Gerçek aşk ise sevdiğinin kusurlarını bilir ve onu olduğu gibi kabul eder.

Aşk gerçek olduğunda, yalansız, hilesiz, taklitsiz, sana zarar vermeyen veya kendini istenmeyen biri olarak hissetirmeyen bir güzellik olarak ortaya çıkar. Tüm dertlerinize derman olan şeydir gerçek aşk… Gerçek aşk birlikte kalmak ve asla pes etmemektir. Olumsuzluklar deryasında hayata olumlu bakmaktır. Gerçek aşk karşısındakinin kusurunu aratmaz. Kusurları örter.


Durumun ne kadar zor olursa olsun, sizi gerçekten seven bir kişi sizden vazgeçmez – gerçek aşk olduğunda gidemezsiniz.

Herhangi bir sağlıklı ilişkide sevgi, saygı ve kabul çok önemlidir.

Birinin seni sevmesi için kendini değiştirme. Kendin ol ve doğru olanı senin için bırak. Günümüzde insanlar sizi kendi mükemmellik tanımlarına dönüştürmeye çalışırlar. 

“Toplumda, uzun boylu yakışıklı bir erkek veya güzel bir kız istiyorum, erkek sakallı olsun, kız esmer olsun” gibi şeyler söylemesi çok saçma

Bu insanların çoğunun farkına varamadığı şey, farklılığın, fiziksel güzelliğin uzun vadede kendini mutlu edebileceğini sanması. Ancak size doğru davranan bir erkeğin veya kadının, gözlerine bakıp sizi gerçekten ne kadar sevdiklerini ve hayran olduklarını görebilirsiniz. Gözlerine bakınca sevgi göremediğiniz bir kişiye kendinizi harcatmayın.

Sizi mutlu edecek biri belki de en kötü hallerinde bile sizi gülümsetmek için ellerinden geleni yapacaktır. Bu aramanız gereken bir şey. Eğer onları bu konuda yoruyorsanız o zaman siz onlar için doğru bir seçim değilsiniz.

İnanıyorum ki, bir gün dünyanızı geri döndürecek birini buluyorsunuz. Onlara asla başka bir kişiyle paylaşmadığın şeyleri söylediğinde bil ki hayatında tutmaya değer olan kişi budur.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz, Bu yazıyı okumaktan zevk alıyorsanız, bu yazıyı başkalarının görebilmesi için (paylaş düğmesini tıklatarak) tavsiye edin.